Προσωπικό του Τμήματος

Αγγελακέρης Μαυροειδής, Καθηγητής

ΑΓΓΕΛΑΚΕΡΗΣ ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ανάπτυξη, Δομικές και ηλεκτρονικές Ιδιότητες Μαγνητικών Υλικών
Ώρες συνεργασίας
13:00-15:00
Τοποθεσία
Τμήμα Φυσικής, 2ος όροφος, Τομέας Φυσικής Στερεάς Κατάστασης

Βουγιατζής Γεώργιος, Καθηγητής

ΒΟΥΓΙΑΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Δυναμική
Ώρες συνεργασίας
Δευτέρα 1-3μμ, Πέμπτη 1-3μμ
Τοποθεσία
Γραφειο 11, ΦΜΣ, 4ος όροφος

Καλογήρου Ορέστης, Καθηγητής

ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΟΡΕΣΤΗΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ηλεκτρισμός - Μαγνητισμός. Ηλεκτρικές και μαγνητικές ιδιότητες της ύλης
Ώρες συνεργασίας
Παρασκευή 11.30-13.30
Τοποθεσία
Γραφείο 9, 4ος όροφος, δυτική πτέρυγα

Κεχαγιάς Θωμάς, Καθηγητής

ΚΕΧΑΓΙΑΣ ΘΩΜΑΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ηλεκτρονική μικροσκοπία και δομικές ιδιότητες στερεών
Ώρες συνεργασίας
Καθημερινά 1-3 μμ
Τοποθεσία
Κτίριο ΦΜΣ, Ισόγειο, Ανατολική πτέρυγα

Κομνηνού Φιλομήλα, Καθηγητής

ΚΟΜΝΗΝΟΥ ΦΙΛΟΜΗΛΑ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ηλεκτρονική Μικροσκοπία και Δομικές Ιδιότητες Στερεών
Ώρες συνεργασίας
13:00 - 14:00
Τοποθεσία
Σχολή Θετικών Επιστημών, Ανατολική Πτέτυγα Ισογείου

Λαόπουλος Θεόδωρος, Καθηγητής

ΛΑΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ηλεκτρονικά Κυκλώματα Μετρήσεων και Ελέγχου
Ώρες συνεργασίας
Δευτέρα και Πέμπτη: 12:00-14:00, και κάθε άλλη ημέρα κατόπιν επικοινωνίας με email
Τοποθεσία
Κτίριο Σχολής Θετικών Επιστημών, 1ος Όροφος, Ανατολικά, Εργαστήριο Ψηφιακών Συστημάτων

Μελάς Δημήτριος, Καθηγητής

ΜΕΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Φυσική Περιβάλλοντος

Μπάης Αλκιβιάδης, Καθηγητής

ΜΠΑΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Φυσική Ατμόσφαιρας και Περιβαλλοντος
Ώρες συνεργασίας
12.00-13.00
Τοποθεσία
ΣΘΕ, 2ος όροφος, Ανατολική πτέρυγα

Νικολαΐδης Σπυρίδων, Καθηγητής

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Aνάλυση και σχεδιασμός ηλεκτρονικών ψηφιακών κυκλωμάτων
Ώρες συνεργασίας
10:00 - 13:00
Τοποθεσία
Τομέας Ηλεκτρονικής & ΗΥ, ΦΜΣ, 1ος όροφος, Ανατολική πτέρυγα

Παλούρα Ελένη, Καθηγητής

ΠΑΛΟΥΡΑ ΕΛΕΝΗ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ηλεκτρονικές ιδιότητες ημιαγωγών και Ημιαγωγικές διατάξεις, Οπτικές ιδιότητες και Φασματοσκοπία Στερεών
Ώρες συνεργασίας
1 ωρα μετά το πέρας του μαθήματος ή με ραντεβού
Τοποθεσία
κεντρικό κτιριο ΣΘΕ, 2ος όροφος, Ανατολική πτέρυγα

Σαμαράς Θεόδωρος, Καθηγητής

ΣΑΜΑΡΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Εφαρμογές του ηλεκτρομαγνητισμού με έμφαση στον εμβιοηλεκτρομαγνητισμό (ΦΕΚ Γ’ 112/08.02.2017)
Ώρες συνεργασίας
Τρίτη 10πμ-12μ
Τοποθεσία
Γραφείο 1, Κτήριο ΣΘΕ, 4ος όροφος, Δυτικά

Σιακαβάρα Αικατερίνη, Καθηγητής

ΣΙΑΚΑΒΑΡΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Κεραίες-Μικροκύματα

Σίσκος Στυλιανός, Καθηγητής

ΣΙΣΚΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΣ ΑΝΑΛΟΓΙΚΩΝ/ΜΙΚΤΩΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΩΝ ΚΥΚΛΩΜΑΤΩΝ
Ώρες συνεργασίας
ΔΕ 12.00-14.00, ΤΕ 11.00-13.00 ΠΑ 10.00-13.00
Τοποθεσία
Τομέας Ηλεκτρονικής και Η/Υ - ΣΘΕ - 1ος όροφος ανατολικά

Στεργιούλας Νικόλαος, Καθηγητής

ΣΤΕΡΓΙΟΥΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Καθηγητής

Ώρες συνεργασίας
Δευτέρα 15:00-16:00, Παρασκευή 16:00-17:00 και κατόπιν ραντεβού

Τουρπάλη Κλεαρέτη, Καθηγητής

ΤΟΥΡΠΑΛΗ ΚΛΕΑΡΕΤΗ

Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Φυσική της Ατμόσφαιρας - Παγκόσμια Μεταβολη
Ώρες συνεργασίας
Τετάρτη 11:00 - 12:00
Τοποθεσία
ΦΜΣ, 4ος όροφος, Ανατολική Πτέρυγα

Τσάγκας Χρήστος, Καθηγητής

ΤΣΑΓΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Καθηγητής

Τοποθεσία
Αστεροσκοπείο

Χρυσάφης Κωνσταντίνος, Καθηγητής

ΧΡΥΣΑΦΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Καθηγητής

Ώρες συνεργασίας
Δευτέρα, Τρίτη 11-2
Τοποθεσία
ισόγειο ΣΘΕ, ΤΦΣΚ

Αρβανιτίδης Ιωάννης, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΑΡΒΑΝΙΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Βόλος Χρήστος, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΒΟΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Μη-Γραμμικά Ηλεκτρικά Κυκλώματα
Ώρες συνεργασίας
09:00 - 15:00
Τοποθεσία
No11, παλαιό κτίριο ΣΘΕ, 4ος όροφος, δυτική πτέρυγα

Βουρλιάς Γεώργιος, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΒΟΥΡΛΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Βουρουτζής Νικόλαος, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΒΟΥΡΟΥΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Γαϊτάνος Θεόδωρος, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΓΑΙΤΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Γούδος Σωτήριος, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΓΟΥΔΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ασύρματες Επικοινωνίες, Κεραίες, Μικροκύματα
Τοποθεσία
No6, παλαιό κτίριο ΣΘΕ, 4ος όροφος, δυτική πτέρυγα

Ιωαννίδου Αλεξάνδρα, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Κατσικίνη Μαρία, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΚΑΤΣΙΚΙΝΗ ΜΑΡΙΑ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Οπτικές ιδιότητες στερεών και φασματοσκοπία στερεών
Ώρες συνεργασίας
13:00-15:00
Τοποθεσία
2ος όροφος, Τομέας Φυσικής Στερεάς Κατάστασης

Κιοσέογλου Ιωσήφ, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΚΙΟΣΕΟΓΛΟΥ ΙΩΣΗΦ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Ώρες συνεργασίας
13:00-15:00
Τοποθεσία
Ισόγειο, Τομέας Φυσικής Στερεάς Κατάστασης, ΣΘΕ

Κορδάς Κωνσταντίνος, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΚΟΡΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Λιούτας Χρήστος, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΛΙΟΥΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Παπαδόπουλος Παντελής, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Στούλος Στυλιανός, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΣΤΟΥΛΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Τάσσης Δημήτριος, Αναπληρωτής Καθηγητής

ΤΑΣΣΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

Αναπληρωτής Καθηγητής

Γιώτη Μαρία, Επίκουρος Καθηγητής

ΓΙΩΤΗ ΜΑΡΙΑ

Επίκουρος Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ανάπτυξη λεπτών υμενίων και επί τόπου χαρακτηρισμός
Τοποθεσία
1.08, Γυάλινο Κτίριο, 1ος Όροφος

Λασκαράκης Αργύρης, Επίκουρος Καθηγητής

ΛΑΣΚΑΡΑΚΗΣ ΑΡΓΥΡΗΣ

Επίκουρος Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Φυσική και Τεχνολογία Υλικών στη Νανοκλίμακα
Ώρες συνεργασίας
Δε-Πα, 12:00-14:00
Τοποθεσία
1.6, Γυάλινο Κτίριο, 1ος Όροφος

Μελέτη Χαρίκλεια, Επίκουρος Καθηγητής

ΜΕΛΕΤΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ

Επίκουρος Καθηγητής

Μολοχίδης Αναστάσιος, Επίκουρος Καθηγητής

ΜΟΛΟΧΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

Επίκουρος Καθηγητής

Τοποθεσία
1.12, Γυάλινο Κτίριο, 1ος Όροφος, Ανατολικά

Νούλης Θωμάς, Επίκουρος Καθηγητής

ΝΟΥΛΗΣ ΘΩΜΑΣ

Επίκουρος Καθηγητής

Παππάς Γεώργιος, Επίκουρος Καθηγητής

ΠΑΠΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

Επίκουρος Καθηγητής

Ώρες συνεργασίας
Τετάρτη 13:00-15:00

Σαραφίδης Χαράλαμπος, Επίκουρος Καθηγητής

ΣΑΡΑΦΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

Επίκουρος Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ηλεκτρικές και Μαγνητικές Ιδιότητες της Ύλης
Ώρες συνεργασίας
ΤΡΙ 9:00-11:00, ΤΕΤ 14:15-15:15, οποτεδήποτε με συνεννόηση
Τοποθεσία
Νο5, παλαιό κτίριο ΣΘΕ, 4ος όροφος, Δυτική Πτέρυγα

Σιώζιος Κωνσταντίνος, Επίκουρος Καθηγητής

ΣΙΩΖΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

Επίκουρος Καθηγητής

Γνωστικό αντικείμενο
Ψηφιακά συστήματα σε επαναδιαρθρώσιμο υλικό (ΦΕΚ. 625/06-07-2016)
Ώρες συνεργασίας
Τρίτη 09:00 - 12:00
Τοποθεσία
Τομέας Ηλεκτρονικής & Η/Υ, 1ος όροφος, Κτιρίου Θετικών Επιστημών

Ανδρεάδου Αριάδνη, ΕΔΙΠ

ΑΝΔΡΕΑΔΟΥ ΑΡΙΑΔΝΗ

ΕΔΙΠ

Ώρες συνεργασίας
Τετάρτη 9.00-14.00 & Παρασκευή 9.00-11.00
Τοποθεσία
Γραφείο 1.10, 1ος όροφος, Γυάλινο Κτίριο, Ανατολική Πτέρυγα

Γκαρανέ Αικατερίνη, ΕΔΙΠ

ΓΚΑΡΑΝΕ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΕΔΙΠ

Γνωστικό αντικείμενο
Φυσική της Ατμόσφαιρας
Ώρες συνεργασίας
Καθημερινά 10:00 π.μ. - 14:00 μ.μ.
Τοποθεσία
4ος όροφος ΦΜΣ, ανατολική πτέρυγα

Γραβαλίδης Χριστόφορος, ΕΔΙΠ

ΓΡΑΒΑΛΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ

ΕΔΙΠ

Γνωστικό αντικείμενο
Ανάπτυξη Υλικών, Δομικές Ιδιότητες Υλικών
Ώρες συνεργασίας
ΔΕ-ΠΑ 11:00-13:00
Τοποθεσία
Υπογειο, Ανατολική Πτερυγα

Κασσαβέτης Σπύρος, ΕΔΙΠ

ΚΑΣΣΑΒΕΤΗΣ ΣΠΥΡΟΣ

ΕΔΙΠ

Γνωστικό αντικείμενο
Ανάπτυξη Υλικών, Οπτικές Ιδιότητες Στερεών, Φασματοσκοπία Στερεών
Ώρες συνεργασίας
Δε - Πα, 11:00 - 14:00
Τοποθεσία
Γραφείο 2A, Κτίριο Σ.Θ.Ε., 4ος Όροφος, Ανατολική Πτέρυγα

Κοσμίδης Κοσμάς, ΕΔΙΠ

ΚΟΣΜΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ

ΕΔΙΠ

Ώρες συνεργασίας
Tριτη 11-12, Πεμπτη 11-12
Τοποθεσία
419 Παλαιό Κτίριο ΦΜΣ

Μπάμπας Δημήτριος, ΕΔΙΠ

ΜΠΑΜΠΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΕΔΙΠ

Ώρες συνεργασίας
Δευτέρα 9:30-12:00
Τοποθεσία
Γραφείο 16, Παλαιό Κτίριο Σ.Θ.Ε, 4ος όρ., Δυτική Πτέρυγα

Νικολαΐδης Εμμανουήλ, ΕΔΙΠ

ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΕΔΙΠ

Ώρες συνεργασίας
Δευτέρα-Πέμπτη 9:00-13:00
Τοποθεσία
Τομέας Ηλεκτρονικής & Η/Υ, 1ος όροφος, Κτιρίου Θετικών Επιστημών

Οικονόμου Βασίλειος, ΕΔΙΠ

ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΕΔΙΠ

Γνωστικό αντικείμενο
Θεωρητική και Μαθηματική Κοσμολογία

Τοπάλογλου Χρυσάνθη, ΕΔΙΠ

ΤΟΠΑΛΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΑΝΘΗ

ΕΔΙΠ

Ώρες συνεργασίας
Τρίτη 9:00-11:00 - Παρασκευή 12:00-14:00
Τοποθεσία
1ος όροφος, Ανατολική Πτέρυγα

Χαστάς Νίκος, ΕΔΙΠ

ΧΑΣΤΑΣ ΝΙΚΟΣ

ΕΔΙΠ

Τοποθεσία
1.11, Γυαλινο κτίριο, 1ος όροφος

Γούναρη Ιωάννα, Γραμματεία Τμήματος

ΓΟΥΝΑΡΗ ΙΩΑΝΝΑ

Γραμματεία Τμήματος

Δόρκας Ηλίας, Γραμματεία Τμήματος

ΔΟΡΚΑΣ ΗΛΙΑΣ

Γραμματεία Τμήματος

Κριτσίμη Δήμητρα, ΙΔΑΧ

ΚΡΙΤΣΙΜΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

ΙΔΑΧ

Ώρες συνεργασίας
Δευτέρα - Παρασκευή 10:00-14:00
Τοποθεσία
Τομέας Ηλεκτρονικής & Η/Υ, 1ος όροφος, Κτιρίου Θετικών Επιστημών

Ευαγγελινός Δημήτρης, Εξωτερικός Συνεργάτης

ΕΥΑΓΓΕΛΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Εξωτερικός Συνεργάτης

Τουλούμη Λεμονιά, Εξωτερικός Συνεργάτης

ΤΟΥΛΟΥΜΗ ΛΕΜΟΝΙΑ

Εξωτερικός Συνεργάτης

Isliker Heinz, Μεταδιδακτορικός Ερευνητής

ISLIKER HEINZ

Μεταδιδακτορικός Ερευνητής

Κουκουλογιάννης Βασίλειος, Μεταδιδακτορικός Ερευνητής

ΚΟΥΚΟΥΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

Μεταδιδακτορικός Ερευνητής

Καλλίνικος Νικόλαος, Ακαδημαϊκός Υπότροφος

ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Ακαδημαϊκός Υπότροφος

Μαάιτα Τζαμάλ-Οδυσσέας, Ακαδημαϊκός Υπότροφος

ΜΑΑΙΤΑ ΤΖΑΜΑΛ-ΟΔΥΣΣΕΑΣ

Ακαδημαϊκός Υπότροφος

Μπουρσιάνης Αχιλλεύς, Ακαδημαϊκός Υπότροφος

ΜΠΟΥΡΣΙΑΝΗΣ ΑΧΙΛΛΕΥΣ

Ακαδημαϊκός Υπότροφος

© 2018 ΤΜΗΜΑ ΦΥΣΙΚΗΣ, ΑΠΘ.